Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kremacja

Kremacja jest formą pogrzebu osoby zmarłej z urną polegającą na spopieleniu zwłok. Załatwiamy wszelkie formalności związane z przeprowadzeniem kremacji oraz zajmujemy się rezerwacją odpowiadającego żałobnikom terminu.

Kremacja ciała osoby zmarłej jest uznawana przez wiele religii. Nie jest zakazana przez Kościół katolicki, a liczba jej zwolenników stale rośnie. Spopielenie zwłok odbywa się w piecu kremacyjnym w temperaturze około 1300ºC i trwa niespełna 100 minut.  Jeśli bliscy zmarłego wyrażą życzenie, mogą obserwować wprowadzenie trumny z ciałem do pieca. Prochy zmarłego są umieszczane w urnie i przekazane rodzinie, która wybiera miejsce pochówku. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem prochy nie mogą być rozsypane. Bliscy zmarłego mogą pochować urnę w grobie tradycyjnym, urnowym lub w kolumbariach.

Współpracujemy z krematoriami na Cmentarzu Północnym w Warszawie (Wólka Węglowa) i Wyszkowie.

 NASZE TELEFONY CZYNNE 24 GODZINY NA DOBĘ, 7 DNI W TYGODNIU
500 197 247    505 777 404